Skocz do zawartości

Rybnik vol II


woytas

Rekomendowane odpowiedzi

Czas zaczac- bedzie sie lepiej przegladalo
Czy ktorys z kolegow wie gdzie bylo stare probostwo w Rybniku? Staly tam wozy taborowe ekipy ze wzgorza cmetarnego. Interesuje mnie dokladne lokalizacja- mniejwiecej wiem ale czekam na potwierdzenie.
I sprawa droga - posterunek Policji Panstwowej-na mikolowskiej byl- ale ktory budynek? Tez mam 2 wytypowane ale czekam na potwierdzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiem jak Marcinkiewicz...
Yes Yes Yes...
Moze napisac Strone Tworzy grupa sfrustrowanych emerytow pragnacych oderwac sie od szarej kwa kwa rzeczywistosci.. : " :)))
Dobra niech szanowna Znajoma ktorej naprawde dziekujemy za zainteresowanie strona tworzona przez milosnikow Rybnika pragnacych zachowac dla nastepnych pokolen to co za chwile zniknie z ziemi "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam!
Badylarz" piszac swoją odpowiedz na mojego posta opiera się najprawdopodobniej tylko i wyłącznie na polskich autorach: P. Dubiela, Wł.Steblika, J. Zielińskiehgo.
W tej literaturze działania bojowe w rejonie Rybnika opisuje się z perspektywy polskiej.
Polecam bardzo dobre opracowanie z 1940r. korespondenta wojennego który brała udział w walkach o Rybnik w składzie 1 komp. czołgów 15 Pułku Pancernego Heer, Oberleutnanata Otto Evertz.
Pozycja bardzo dobre opracowana merytorycznie jak równiwż poparta ok. 60 fotografiami miasta jak i okolic z dnia 1 i 2 wrzesnia 1939r. wykonanych przez autora.
Na historie moim zdaniem trzeba patrzeć obiektywnie zapoznając się ze źródłami historycznymi obu stron i wtedy wyciągać odpowiednie wnioski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie