Skocz do zawartości

Stalag XI A - szukam informacji


dr.faustus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.W przygodzie z historią natknęliśmy się na dokument człowieka ,który wg zebranych informacji był jeńcem Stalagu XIA.Niestety,zbyt późno został on odkryty,gdyż nastąpiło to po jego śmierci.W związku ztym pojawiło się mnóstwo pytań bez odpowiedzi.czas je odnaleźć.Stąd też prośba o pomoc w zebraniu informacji nt.tegoż Stalagu.Mieścił się w Altengrabow.Być może ktoś z forumowiczów dysponuje stosownymi linkami do treści związnych z tym stalagiem?
Dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu na Allegro zakończyła się negatywnie /brakiem sprzedaży/ aukcja książki F.Dończyk Stalag XIA Altengrabow" 351 str.wyd.Ossolineum.
Kontakty ze sprzedawcą tel.kom 608 068 297, 074 6406052 e-mail elzbietafigiel@wp.pl - podaję na wypadek problemów z odnalezieniem sprzedawcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary.Leuthen,pewnie jeszcze nie raz będziesz służył tym adresem dla zagubionych",dlatego dobrze że jesteś:) Kulcew,Twój znajomy nadal żyje?Możemy pogadać na ten temat?Może zna mojego człowieka"?Tymczasem dziękuję wszystkim za pomoc i zapraszam do dalszego rozwijania wątku.Jak tylko dotrę do merytorycznie wartościowych informacji dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zmarł w 1999 roku. Był żołnierzem 8/III/55 PP. Do niewoli został wzięty 18.09 w miejscowości Kamion nad Bzurą, potem obozy przejściowe w Skierniewicach (jakaś fabryka, lub magazyn tytoniu), dalej przez Poznań do Altengrabow, potem Falingbostel (XI B). 2.07.1940 zwolniony z obozu i przeniesiony do pracy w prywatnym gospodarstwie rolnym niedaleko Gottingen. Tyle mogę Ci napisać o losach jeńca związanego ze stalagiem XI A. Mam jeszcze kilku innych (żyjących) znajomych żołnierzy Armii Poznań, z tym że oni nie byli w Stalagach. Do niewoli dostali się w Warszawie, więc zwolniono ich do domu.
Pozdrawiam Kulcev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się przydać:

http://ppognant.online.fr/mordo.html
http://www.pegasusarchive.org/pow/pSt_11A.htm
http://www.pegasusarchive.org/pow/cSt_11A.htm
http://www.wwiimemories.com/journal3/aa3P10.jpg


Pozatym wystarczy wpisać w google i pokaże się masa wspomnień jeńców.


Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie