Skocz do zawartości

Master III kto posiada


cupek6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Kiedyś miałem go na stanie II:) bardzo fajny sprzęcik.

nie można z nim chodzić kiedy: :) jest wilgotno(rano i wieczorem ) rosa mu szkodzi; kiedy jest gorąco, częst się rozstraja ; Szkodzi mu troszkę większa trawa,( czerwona djoda się załącza, Cewka jest idealnie wypełniona ( poza paroma szczelinkami,ale :)
Sprzet troszkę trdniejszy od Explorera,pod względem ustawień
wejście na małego jecka,jakoś lata w wszystkie strony( z amortyzacją)

ps .mam taką nadzieję ,że w modelu 3 zostało to jeszcze bardziej udoskonalone

pozdrawiam
sorka ,że tak dosadnie ,ale jeśli dałeś takie pieniadze,o jakich myśle ,to mogłeś mieć coś znacznie lepszego:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sprzęt nie jest zły, wady które moj posiada mam go ze 2 lata i nie był oczczędzany to notorycznie łamiący się wysięgnik, szybko popękała żywica z krórej jest wykonana sonda ale to chyba standard, padł głośnik ale to żadna strata, nie działa na akumulatorkach 1,2V wbrew temu co mówił producant z resztą miły gościu, nie jestem ekspertem w dziedzinie elektroniki ale jet chyba źle dobrany potencjomert od siły dźwieku trzeba miec słuchawki z dodatkową regulacją bo inaczej głowę przeszyje potworny chałas, jaki jest sewris nie powiem moj działa tak samo jak go kupiłem.Biegałem z nim nawet przy ujemnych temperaturach działał sprawnie, trawa tak tego nie lubi zauważyłem to na przystyrzonej łące gdzie była 10 cm sztywna gęsta trawa,osiągi na statyku dzisiejsze dwa 2zł ok 10 cm na dynamiku ok 15 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam wszystkich zainteresowanych. Posiadam od kilku dni taki wykrywacz. Przeprowadziłem trochę testów na sucho i chciałem podzielić się swoimi spostrzeżeniami oraz prosić wszyskich posiadaczy mastera o sprawdzenie czy ich wykrywacze dla identycznych ustawień dają podobne wyniki.
1. Wykrywacz nie działał mi na akumulatorkach (opisywali to też inni posiadacze np. na forum odkrywcy). Okazało, się że powodem był kształt akumulatorków (czy raczej kształt „koszyczka” na baterie). Akumulatorki mają odrobinę niższe „łebki +” i nie kontaktują. Podłożenie np. kawałków miedzianej blaszki przy dodatnim biegunie akumulatorków rozwiązuje problem w zupełności.
2. Zmierzyłem zasięgi wykrywacza dla przedmiotów o różnej powierzchni (kwadraty blachy miedzianej o wymiarach od 1cm2 (1cm x 1cm) do 225 cm2 (15cm x 15 cm). Okazało się że dla małych przedmiotów lepsze zasięgi były dla trybu dynamicznego a dla większych przedmiotów lepsze wyniki uzyskałem w trybie statycznym. W terenie co prawda może wyglądać to trochę inaczej (przedmiot długo spoczywający w glebie jest widziany jako większy niż jest w rzeczywistości)
3. Sprawdziłem zasięgi w trybie statycznym i dynamicznym dla takich samych przedmiotów wykonanych z różnych metali (monety i krążek z ołowiu o zbliżonych średnicach). Testy wykonałem dla złota, srebra, miedzi, miedziowanej stali, aluminium, cynku, niklu, ołowiu i stali. Dla obu trybów pracy wydaje się że rodzaj metalu raczej nie wpływa na zasięg (oprócz monety stalowej której wykrywacz nie „widział”. Aczkolwiek dla trybu statycznego niewielkie różnice były widoczne: większe zasięgi dla miedzi, aluminium, srebra słabsze dla złota i niklu. Miedziowana stal widoczna jest jako metal kolorowy.
4. Sprawdziłem zasięgi dla różnych wartości dyskryminacji. Okazało się że zasięgi dla metali kolorowych dla rosnących wartości dyskryminacji maleją nieznacznie lub wcale nie maleją. Większe różnice widoczne są dla trybu statycznego. Sprawdzałem to dla monety 2zł, 20gr, miedzianego guzika, plomby ołowianej. Muszę jeszcze sprawdzić to dla aluminiowych zawleczek od piwa.
5. Sprawdzałem skuteczność dyskryminacji w obu trybach. Tak jak napisał w instrukcji producent działają one w odmienny sposób. W trybie statycznym przy zwiększaniu dyskryminacji płynnie maleje zasięg dla przedmiotów żelaznych. Natomiast w trybie dynamicznym jest to bardziej skomplikowane. Np. dany przedmiot żelazny jest w trybie dynamicznym all metal jest sygnalizowany z 30cm. Z włączoną dyskryminacją w odległości 30cm bez względu na to czy dyskryminacja jest ustawiona na 5 czy na 10 wykrywacz zawsze go sygnalizuje. W tym trybie dyskryminacja nie działa gdy przedmiot znajduje się na granicy wykrycia. Jeśli przedmiot znajduje się bliżej dyskryminacja działa dobrze (przedmiot nie jest sygnalizowany lub sygnalizowany urywanym sygnałem nazywanym przez sprzedawcę szczeknięciem).

Nie będę w tym mailu umieszczał wszystkich danych liczbowych. Podam tylko kilka uzyskanych zasiegów dla monety 2zł i 20gr. Mam prośbę aby posiadacze mastera sprawdzili czy uzyskają podobne wyniki.

Tryb dynamiczny all metal próg 7 18cm,12cm
Tryb dynamiczny all metal próg 922cm,18cm
Tryb dynamiczny dyskryminacja 7 próg 7`17cm, 15cm
Tryb dynamiczny dyskryminacja 7 próg 9 20cm, 18cm
Tryb statyczny all metal próg 7 15cm, 13cm
Tryb statyczny all metal próg 9 18cm, 16cm
Tryb statyczny dyskryminacja 7 próg 7`13cm, 10cm
Tryb statyczny dyskryminacja 7 próg 9 17cm, 13cm

W pierwszej kolumnie zasięgi dla 2zł w drugiej dla 20gr (monety współczesne)

Zasiegi podane przez producenta są dużo wyższe ale wydaje mi się że sprawdzane były dla maksymalnego progu gdzie praca wykrywacza jest bardzo niestabilna.

Osoby które chciałyby uzyskać więcej danych liczbowych i chętne są do współpracy przy testowaniu mastera proszę o maila. Jak tylko zestawię wyniki w postaci tabel i wykresów roześlę zainteresowanym w postaci pliku xls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięgi wyszły trochę nieczytelnie, podaję je jeszcze raz.
Pierwsza liczba to zasięg dla 2 zł, druga liczba to zasięg dla 20gr (monety współczesne, zasięgi w powietrzu).
Tryb dynamiczny all metal próg 7→ 18cm,12cm
Tryb dynamiczny all metal próg 9→22cm,18cm
Tryb dynamiczny dyskryminacja 7 próg 7`→17cm,15cm
Tryb dynamiczny dyskryminacja 7 próg 9→20cm,18cm
Tryb statyczny all metal próg 7→15cm,13cm
Tryb statyczny all metal próg 9→18cm,16cm
Tryb statyczny dyskryminacja 7 próg 7`→13cm,10cm
Tryb statyczny dyskryminacja 7 próg 9→17cm,13cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie