Skocz do zawartości

Hełm niemiecki po konserwacji


gwiazda1010

Rekomendowane odpowiedzi

Środek też gotowy - faunek wziąłem ze starego hełmu strażackiego z lat 60 tych - pasował bardzo dobrze i wygląda faktycznie jak używany (ładna ciemna skóra po drobnych przejściach :-)). Dwa nity oryginalne które zdołałem uratoawć i 1 z alledrogo. A na górze to nie bułka tarta :-))) ale piasek (kamuflaż typu Normandia).
Pozdro!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po oczyszczeniu i przywróceniu kształtu - szpachlówka samochodowa i szlifowanie do równego. Później farba podkładowa antykorozyjna w sprayu, pózniej podkład z farbą w odcieniu RAL 6006 - również w sprayu. Następnie hełm spryskałem zwykłym lakierem bezbarwnym w sprayu (dosyć mocno) i pierwsza warstwa drobniutkiego piasku i znów lakier, po wyschnięciu znów lakier - piasek - lakier - i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Później znów kolor RAL 6006 - dwukrotne malowanie. Na koniec wzory kolorem RAL 8028 (spray). Farby kupiłem u gościa który miesza farby samochodowe i nabija do sprayu(wg kodu RAL). Jeszcze tylko nity, fasunek i kalka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko gra :-). Fotki nie mam przed renowacją niestety - zapomniałem zrobić i teraz żałuję. Hełm uszkodziła koparka - był ściśnięty od strony boków do szerokości ok 15 - 20 cm. Przy ścisku pękła tylna ściana i brak było kawałka randu z prawej strony daszku". Blacha Rozciągnąłem go na zimno (ale sie przy tym narobiłem - starsznie), klepanie , naciąganie, odginanie - i tak się dziwię żę sie cały nie rozleciał. Tylko że później wyglądał jak po gradobiciu - no i ony" szpachlówki samochodowej oczywiście po oczyszczeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie