Skocz do zawartości

Kamieniec Poszukiwania w naszej okolicy


tadeklobo

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie Kamieńczyk nad Bugiem taka jest nazwa dawnego Kamieńca. Mam też takie pytanko odnośnie Kamieńczyka do którego roku istniał most na Bugu w tej miejscowości. W tym roku gmina Brańszczyk uruchamia przeprawę promową (na dwa samochody) z Kamieńczyka do Brańszczyka. Już oglądałem cały wykonany prom. Kursował będzie w miejscu słynnej przeprawy (przewozu) na Bugu na trakcie napoleońskim. Czekam na odpowiedź na moje pytanko do którego roku istniał most w Kamieńczyku na Bugu. Wrzuciłem fotkę tego miejsca trochę dalej będzie kursował prom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mogę się doczekać nowych znalezisk tym bardziej, że mam już kilka terenów do sprawdzenia na widelcu. Szkoda, że nikt nie wie do którego roku był most na rzece w Kamieńczyku przeszukałem kilka źródeł i nie mogę znaleźć wzmianki o tym moście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z prośbą przesyłam link z innego wątku odnośnie tego słupa granicznego z tej okolicy. Zrobiłem zdjęcia i dałem do identyfikacji, gdyż każdy mówi, że jest z innego okresu niż myślałem.
http://www.odkrywca.pl/slup-graniczny-nad-rzeka-,647579.html#647579
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Most na Bugu został wysadzony w trakcie II wojny światowej. Przez sam Kamieńczyk przechodziła linia frontu, stąd II wojna światowa w znacznym stopniu przyczyniła się do spadku znaczenia miejscowości, niegdyś Kamieńca...
Zapraszam do odwiedzania portalu www.kamienczyk.yoyo.pl
Jest amatorski, ale jest:)
Liczę na współpracę z wszystkimi, którzy dysponują ciekawymi informacjami, opowieściami lub fotografiami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Kolego mam kilka ciekawych informacji na temat tych okolic kwestia tego czy ty masz coś co mnie interesuje.
Co do mostu na Bugu tak był wysadzony ale w Wyszkowie kolejowy i drogowy przez naszą armię mi chodziło o most w Kamieńczyku do kiedy istniał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Zależy który kolejowy wysadzono w II WŚ
Koledzy mam pierwszy wypad na gościniec królewski już za sobą i przeszukałem miejsce Karczmy Lucynowskiej na dzień dzisiejszy teren jest użytkowany rolniczo ale obsiany szukałem tylko na przyległych łączkach jak na razie łyżki, kilka kopiejek łuski nic ciekawego wrócę jak będzie nie obsiane i przeszukam raz przy razie i może jeszcze coś się trafi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pobliskiej łączce tak w odległości ok 20m gdzie stała karczma znalazłem mnóstwo podków - może była tam kuźnia - lub stajnia - ciekawe czy była tam te obiekty. Teren można jeszcze sprawdzić i na pewno zrobię to jak pólko będzie przeorane i trzeba poświęcić na to cały dzień. Jest tam mnóstwo śmieci typu łuski, druty, łyżki nie wspominając o polmosach, z którymi na razie sobie nie radzę na wykrywaczu bo na początku na Fisherku F4 kopię wszystkie sygnały poza żelazem. A jak ty sobie radzisz na minelabie w zaśmieconym terenie potrafisz dobrze odróżniać wskazania na wykrywaczu czy to polmosik czy moniak.
Za jakiś czas robimy wspólny wypad lada dzień wiosna i można zaczynać bieganie z piszczałką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominałem wcześniej łażę również na AUTO więc to odróżnianie Polmosów jest u mnie czysto intuicyjne co wynika z doświadczenia w kopaniu tego dziadostwa ;-) a nie z ogólnie pojętego obycia z wykrywaczem, które u mnie jest mizerne gdyż jak na razie mam z E-trac dosłownie 4 wypady na koncie. Uczę się więc go tak jak i Ty Tadziu metodą prób i błędów polegając bardziej na tym co pokazuje mi wyświetlacz a nie na słuch gdyż dźwięk w słuchawkach jest podobny do dźwięku srebra, natomiast na wyświetlaczu mam dokładnie określoną jego feromagnetyczność i jak narazie jeszcze nie spudłowałem w ocenie znaleziska pod cewką bo oczywiście kopię każdy sygnał kolorowy. Testując i bawiąc się zarazem uczę się zapamiętywać informacje jakie przekazuje mi mój Minelab.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz całkowitą rację jeżeli chodzi o odróżnianie kapsli od pozostałych znalezisk. Podobnie jak ty uczę się wszystkich wskazań z wykrywacza i powoli zaczynam odróżniać sygnały od polmosów od np. monet. Jednak za mało jeszcze znalazłem monet na nowym wykrywaczu więc na razie kopię wszystkie sygnały by po prostu nauczyć się na nim skutecznie szukać i znaleźć złoty środek". Może za jakiś czas trafię na dobrą miejscówkę i zobaczymy jak się spisze wykrywacz. W tą niedzielę będę cały dzień biegał i może w końcu znajdę nowe ciekawe fanty.
Wracając do tematu wybiorę się w okolice tej karczmy jak pólko na którym stoi będzie zaorane teraz jest obsiane i odpada. W niedzielę mam dwa obiekty do sprawdzenia jeden młyn i karczmę w której według historii parafialnej i miejscowych legend przebywał Napoleon. Budynek rozebrano dopiero w latach 90 XX wieku coś może się tam trafi miejscowość ta znajduje się przy trakcie napoleońskim tym samym co na Fideście tylko jego przedłużeniem za Bugiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Witam

Mam małe pytanie dotyczące karczmy w Kamieńczyku, a mianowicie gdzie ona się znajdowała. Moja rodzina mieszka w Kamieńczyku że tak się wyrażę od niepamiętnych czasów, (Jak ktoś się orientuje w mieszkańcach to Kaliszów zna, i Rafe)ale nikt nie potrafi wskazać mi konkretnego miejsca gdzie się ta karczma znajdowała. Nie pytam o to by poszukiwać jakiś tam ukrytych skarbów tylko żeby powiększyć swoją świadomość jako mieszkańca Kamieńczyka(dodam że mam 16 lat)Proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie