Skocz do zawartości

1920. Wojna i miłość


grba

Rekomendowane odpowiedzi

Bronek Jabłoński (Jakub Wesołowski) – oficer rosyjskiej armii,
Władek Jarociński (Wojciech Zieliński) – podporucznik w armii niemieckiej
Józef Szymański (Tomasz Borkowski) – porucznik C.K. Armii (wojsk monarchii austrowęgierskiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała intryga miała polegać na tym, że trzech facetów spotyka się na wojnie, że odziani są w różne mundury państw zaborczych i nikt z nich nie wie, nie podejrzewa, że wszyscy są Polakami.

W filmie mamy młodzieńca w mundurze rosyjskim, mamy młodzieńca w mundurze niemieckim i mamy gościa w mundurze... na pewnie nie kaiserlich und königlich Armee" tylko jak najbardziej w mundurze polskim, z polskim orzełkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tvp.pl/seriale/sensacyjne/1920-wojna-i-milosc/galerie/1920-wojna-i-milosc-w-pierwszym-odcinku/2560268/fot-anna-gostkowska/2560312

Józef Szymański to oficer Legionów w CK Armii. Stają naprzeciw siebie w bitwie. Czy Józefowi uda się wyrwać z niemieckiego okrążenia?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko - Czy Legiony przedstawione w filmie tworzyły 5 stronę" konfliktu ? Atakują ich Niemcy (a więc również ewentualnie CK z którymi byli sprzymierzeni), Biali Rosjanie z nimi walczą, czerwoni zapewne też...
Pierwszy odcinek w moim odczuciu letni" lekko dobił mnie widok frontu (2 hiszpańskie kozły z zasiekami po stronie Legionów i 1 umocniony workami z piskiem niemiecki MG). Po tytule można się spodziewać Czasu hormonów 20 lat wcześniej". I znów Wesołowski... jakoś go nie trawię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy, poczekajmy bo mnie się zdaje, że podobnie jak w Czasie Honoru" akcja się rozwinie w miarę kolejnych odcinków tudzież sezonów.
Zresztą najważniejsze, że pieniądze idą na jakieś filmy tego typu aniżeli dziadostwa z rodzajów tańce-wygibańce na lodzie tudzież srany-klany i telenowele rodem z Meksyku.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

resztą najważniejsze, że pieniądze idą na jakieś filmy tego typu aniżeli dziadostwa z rodzajów tańce-wygibańce na lodzie tudzież srany-klany i telenowele rodem z Meksyku."

Pieniądze idą ale niepotrzebnie. Dla mnie to telenowela rodem z Polski z tym że oddalona w czasie o przeszło 90 lat...
No ale się sprzeda, pójdzie kilka sezonów i już jest dobrze ;)
<pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nomyss w przedmiocie Legionów:
II Brygada Legionów Hallera reagując na zawarcie traktatu brzeskiego przebiła się przez front pod Rarańczą i dołączyła do II Korpusu Polskiego walczacego po stronie Rosjan. Następnie Niemcy spróbowali rozbroić II Korpus i tak doszlo własnie do bitwy pod Kaniowem. Bitwa pod Kaniowem z kolei uchodziła w miedzywojniu za symboliczną, bo podczas niej po raz pierwszy ramię w ramie walczyli Polacy z formacji utworzonych po stronie dwóch różnych zaborców. Zatem przyjęcie tej bitwy za punkt wyjścia dla serialu wydaje się całkiem niezłym pomysłem. Wydaje się tylko, że jeden z bohaterów zamiast oficerem armii rosyjskiej mógłby być oficerem II Korpusu...
http://pl.wikipedia.org/wiki/II_Korpus_Polski_w_Rosji
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Kaniowem
Poza tym:
Nadal nie mam wyrobionego poglądu na ten serial... ale wydaje mi się jednak lepszy od ,,Czasu humoru''. Przyszłość pokaże...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 grudnia 1917 r. – początek rokowań pokojowych w Brześciu.

9 lutego 1918 r. – podpisanie traktatu brzeskiego; utrata całego powiatu tomaszowskiego, hrubieszowskiego, większości zamojskiego z Zamościem, prawie całego chełmskiego, połowa biłgorajskiego, część krasnostawskiego, w całości bialskiego i włodawskiego, prawie całego radzyńskiego i konstantynowskiego.

10 lutego 1918 r. – odezwa Rady Regencyjnej przeciwko postanowieniom traktatu brzeskiego, ogólny strajk w Królestwie Polskim, zamieszki w Galicji, niepokoje w Wielkopolsce.

11 lutego 1918 r. – do dymisji podali się gen. S. Szeptycki i Jerzy Madeyski – szef Zarządu Cywilnego zgodnie z uchwałą z 10 lutego o zbiorowym podaniu się do dymisji urzędników polskich.

15/16 lutego 1918 r. – Na Bukowinie w rejonie Czerniowiec w okolicy wsi Rarańcza II Brygada Legionów pod dowództwem gen. Józefa Hellena przebija się przez trzy linie frontu by połączyć się z formacjami polskimi na Ukrainie. Przebicie udało się 1,5 tysiącu piechoty, artyleria i tabory zostały rozproszone, internowano około 100 oficerów i 800 szeregowców w obozach Huszt i Marmaros-Sziget.

Potem był maj i bitwa pod Kaniowem… i formalna likwidacja II Korpusu 11 maja…

„Władka, Bronka i Józefa poznajemy latem 1918 roku”… Zimą, wiosną owszem, ale nie latem…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...scena jak polscy żołnierze jadą na ciężarówkach i mają dośc do mostu - większosc ma na głowach adriany" kilku czapki . A przy samym moście już są w samych rogaczach ;). Tak jak piszą to tandetna telenowela .Jedyna nadzieja że Hoffman nakęcił coś lepszego .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie najeżdżam bardzo na ten serial,między innymi z prostego powodu.Jest to jeden z pierwszych jeśli nie pierwszy który przedstawia nam 1918-20.
Ale,ale dobór Piłsudskiego/Baka/ to kupy się nie trzyma + hełmy wz 15.Kto to wytapiał i z czego?O reszcie nie wspomnę,bo naprawdę cenię dobry pomysł,ale wykonanie do .....y.
Oby w kolejnych odcinkach nastąpiła poprawa.
W co nie wierzę bardzo.
Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie