Skocz do zawartości

Poszukuję nietypowego klasera


s_boj

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo nie lubię klaserów na monety z przezroczystymi stronami oddzielonymi od siebie czarną tekturą, gdzie monety upycha się w przegródki, a potem przy każdym przeglądaniu stron obija się jedną o drugą. Takie klasery są jednak najczęściej spotykane i one dominują w sprzedaży. Zdecydowanie jestem zwolennikiem klaserów z grubym stronami, gdzie monetę wkłada się w odpowiedniej wielkości otwór w stronie, a następnie zabezpiecza z obu stron przezroczystą taśmą. Doskonałym przykładem są tutaj klasery na monety 2 zł Nordic Gold. Tu na stronę wchodzi 20 podpisanych monet ułożonych rocznikami, z których każda ma swoje przydzielone miejsce. Link wklejam tylko jako materiał poglądowy i przykład zastosowania, o które mi chodzi.
http://www.numizmatyka24.pl/album-na-monety-zastepcze-fischer-klaser-p-841.html
Właśnie czegoś takiego poszukuję, tyle że w bardziej uniwersalnej formie, tzn. bez podpisów, ze zwykłą oprawą i różnej wielkości otworami na monety. Proszę o linki i porady, gdzie mogę coś takiego nabyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu. Mam taki klaser Album numizmatyczny" S.I. WARTA", w którym otwory na monety są osłonięte przesuwną folią. Wielkości otworów są różne, niestety na grubość niektóre monety nie wchodzą. Czy ktoś zna jakiś klaser z głębokimi otworami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to do końca idealne rozwiązanie. Folia zabezpieczająca jest przyklejona w tych klaserach tylko do prawego brzegu strony i szwów. Nie przylega idealnie do strony. Monety lubią się wysuwać z otworów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leuchtturm, holdery. A jak nie to te które opisałeś że ich nie lubisz są moim zdaniem ok, oczywiście monetkę upychamy w przedziałek ale nie wkładamy dwóch do jednego, chyba że czegoś nie zrozumiałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że tradycyjny, zapełniony klaser potrafi ważyć kilka kilo, a monety pomimo tekturowych przegródek leżą w nim niejako na sobie. Nacisk na ostatnią stronę rośnie proporcjonalnie do ilości stron.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie